تبلیغات
حــــــامیان و دلــــــباخـــتگان ولایت - آیا سال 2012 پایان جهان است؟
نقدوبرسی وهابیت و بهایت و مهدوییت و ولایت وشیطان پرستی ومدعیان دروغین وفتنه های اسرائیل و فراماسونری


* آیا سال 2012 پایان جهان است؟

* پیشگویی مکاشفات یوحنا چیست؟

* وظیفه چیست؟

مقدمه مدیر وب:
چند ماهی است که در رسانه های جمعی دنیا و دنیای مجازی مخصوصا وب سایت ها و وبلاگ های مربوط به آخرالزمان چه در داخل و چه در خارج بحث 2012 و پایان دنیا در این سال، داغ است. ضمن این که ما منابع مربوط به آینده جهان را باید تنها در ثقلین (و نه پیشگویی های افراد دیگر) جستجو کنیم و موقعیت خویش را شناسایی کنیم، به تبع آگاهی از رویدادهای اطراف و این که در دنیای پیرامونی چه نظرگاه هایی در خصوص آخرالزمان وجود دارد، ضروری است.

بحث 2012 از همین بحث هایی است که آگاهی از آن و ریشه یابی علل مطرح شدن آن برای منتظران ضروری است، همیشه نمی توان به ظواهر و حتی باطن اول و دوم حکم کرد خاطرم هست یکی از دوستان نزدیکم به بنده می گفت تو فوق العاده مرموزی و نمیشود سر از کار شما درآورد که دارید چکار می کنید. یک روز بعد از اینکه دوسه ماهی همه رفتار بنده را زیر ذره بین گذاشته بود آمد و گفت فهمیدم چه کاره ای و توانستم بفهمم موضعت چیست و از این قبیل اظهارات. بنده به وی گفتم یک بار و برای آخرین بار به تو می گویم که دارید اشتباه می کنید و به وی گفتم که شما فلان و فلان را برداشت کردی درست است؟ ایشان گفت آری و من گفتم این همانی بود که در این مدت من می خواستم شما برداشت کنی و بعد برایشان توضیح دادم که انسان های معمولی از ظاهرشان همه چیز پیداست ولی انسان های قوی تر شخصیتی در پس این ظاهری که نشان می دهند دارند و پشت آن پنهان شده اند و انسان های قوی تری هستند که چندین ماکت جلو خودشان گذاشتند که حتی اگر کسی هم باهوش بود و تونست پشت ماکت اول را ببیند فکر می کند که ماکت دوم دیگر حتما خودش است و به همین کشف راضی و مشعوف شود در حالی که شخصیت اصلی پشت همه ماکت ها دارد به شما میخندد.

البته شاید آن شخص کمی از ماکت دومی را از پس ماکت اولی عمدا بیرون بگذارد تا انسان هایی که فکر میکنند باهوشند چشمشان به آن بیفتد و کیف کنند که همه چیز را فهمیده اند. بعضی از چیزها هست که فکر میکنیم کشف کردیم ولی این دقیقا همان چیزی هست که مخاطبت دوست داشت به آن برسیم و ما رو به اون سمت سوق داد و ما به نتیجه به دست آمده راضی شدیم و آن را موضع خودمان قرار دادیم در حالی که اون درحال خندیدن به ما است

فتنه آخرالزمان این نیست که عوام در آن بمانند در واقع خیلی از خواص هم به مشکل بر می خورند.
بنابراین بحث 2012 و این که چرا با دو سال تخفیف از 2014 به 2012 تنزل یافته و آیا احتمال به تعویق افتادن این تاریخ همان گونه که قبلا نیز از سوی مطرح کنندگان آن انجام شده است، از جمله بحث هایی است که نباید به آن ها با تایید مطلق نگاه کرد، این اتفاقات و سال های پیش رو قرینه و اماره ای برا ماست که نشان می دهد تحولات بزرگی در پیش روست. والعاقبه للمتقین.

با این توضیح به بررسی این سال از نظرگاه مسیحیان می پردازیم.

این مقاله نوشته "گری پتی" نویسنده مجله "بشارات جدید" می باشد که توسط حقیر ترجمه شده است امیدوارم مورد توجه و مداقه منتظران قرار گیرد.* آیا سال 2012 پایان جهان است؟

ادعا شده که تقویم باستانی مایاها به طور مرموزی در نقطه انقلاب زمستانی در سال 2012 به پایان می رسد. آیا تاریخ بشر در این زمان به پایان خواهد رسید؟ شور و شوق 2012 تلویزیون، مجلات، استودیوهای عمده فیلم، کتابفروشان و ده ها وب سایت را در برگرفته است. آیا پیشگویی کتاب مقدس آن چه را که واقعا در آینده اتفاق می افتد آشکار می کند؟

پیش بینی از خرابی کلی سخن می گوید! بر اساس برخی پیش بینی ها، شهرها با سونامی عظیم، زلزله و طوفان های رده 5 نابود می شوند؛ باران شهاب سنگ و مرگ اتشین از آسمان خواهد آمد؛ و تاریخ بشر به طرز خشونت باری پایان خواهد یافت.

این انگاره مخلوطی از تفکر و تعمق در تقویم قوم باستانی مایا، کتاب رمز داوینچی، برخی از پیشگویی های کهن شرقی، نوشته های نوسترداموس و متونی از کتاب مقدس می باشد.

در حالی که جلوه های ویژه فیلم 2012، پدیده سونامی در سراسر زمین را می تواند به صورتی خیره کننده ای ارایه دهد، پاسخ به پرسش شما در خصوص آینده در گمانه زنی در تقویم قوم مایا و یا در نوشته های نوسترآداموس و یا پیامبران خودساخته یافت نخواهد شد. پاسخ های واقعی به پرسش در مورد پایان جهان تنها در منبع واقعی (پیشگویی کتاب مقدس) یافت می شود.

بسیاری از افراد معتقدند که کتاب مقدس، به ویژه مکاشفات یوحنا، تخریب اتشین مزاج بشر را پیش بینی کرده است. مطالعه این کتاب نشان می دهد که، اگر چه پیشگویی ها آن حاوی شرح رویدادهای بزرگ در آینده است، اما در نهایت از امید سخن می گوید.

* پایان جهان؟

مکاشفات یوحنا در اواخر قرن اول میلادی برای اولین بار توسط یوحنای رسول نوشته شده است. مشاهدات او نشان می دهد که قبل از ظهور مسیح، بشریت از جنگ های ویرانگر، اپیدمی بیماری، نزاع های مذهبی و قحطی در مقیاس جهانی رنج می برد. بسیاری از این رویدادها را در تیتر اخبار روزانه مشاهده می کنیم.

مشاهده جهان در آستانه هرج و مرج اقتصادی می تواند شما را مضطرب کند. گزارش های خبری  بیماری های همه گیر در هر شب، بحران های جاری در خاورمیانه، کشورهای سرکش در حال توسعه سلاح های هسته ای، تنش های مذهبی و نژادی، و پیش بینی حوادث زیست محیطی می تواند باعث شود شما به سوراخی خزیده و خود را از تمام اخبار بد پنهان سازید.

ناامید نشوید! عیسی مسیح در پیش گویی بزرگ در نزدیکی پایان رسالتش بر روی زمین، اعلام کرده است که او بازگشته بشریت را از نابودی کلی نجات خواهد داد (متی 24:22). مکاشفات یوحنا در مورد زمان رستگاری مورد ادعای مسیح سخن می گوید.

* پیشگویی مکاشفات یوحنا چیست؟

مکاشفه 6 از شمارش معکوس پایان عصر سلطنت انسان بر روی زمین سخن می گوید. این باب از شش مُهر سخن می گوید و مجموعه ای از وقایع را به تصویر می کشد که جهان را شدیدا تکان خواهد داد. چهار مهر اول از این مهرها همان چهار سوار بدنام مکاشفات است که به ترتیب سمبل فریب مذهبی، جنگ بی امان و خونین، قحطی و شیوع بیماری های کشنده است. (آیات 1-8؛  متی 24:5-7).

در پی آن ها مهر پنجم می آید که نشان از آزار و اذیت اقلیت های مذهبی و شهادت تعدادی از بندگان واقعی خدا دارد(آیات 9-11 ؛ مقایسه کنید با متی 24:9).  بعد مهر ششم می آید، که حاکی از زمین لرزه عظیم و وحشتناک و دیگر نشانه های آسمانی است (آیات 12-17 ؛ مقایسه کنید با متی 24:29).

داستان همچنان در باب 8 با آنچه که به آن "هفت شیپور" گفته می شود ادامه می یابد. اولین شیپور حمله " تگرگ و آتشِ آمیخته با خون" است، احتمالا بارش شهاب سنگ های آسمانی که یک سوم پوشش گیاهی سیاره ما را تخریب می کند (آیه 7).

شیپور بعدی "و چیزی به‌سان کوهی بزرگ که مشتعل به آتش بود، به دریا افکنده شد" احتمالا توصیفی از فوران های آتشفشانی و یا بارش خرده سیاره یا ستاره های دنباله دار است، "یک‌ سوّم دریا بدل به خون گشت" نشان دهنده از بین رفتن یک سوم زندگی دریایی می باشد (آیات 8-9) سومین شیپور - " ستاره‌ای بزرگ چون مشعلی سوزان از آسمان به‌روی یک‌ سوّم از رودخانه‌ها و چشمه‌ساران فرو افتاد. " به نظر می رسد توصیف برخورد یک سیارک یا ستاره دنباله دار باشد. این برخورد یک سوم ذخیره آب شیرین جهان را مسموم خواهد ساخت. (آیات 10-11).

به دنبال آن شیپور تاریکی می آید، که قسمت زیادی از نور خورشید، ماه و ستارگان را محو می سازد. این امر احتمالا به علت دود، گرد و غبار، خاکستر و زباله های دیگر ناشی از سه شیپور قبلی ست (آیه 12).

بعد از آن دو نیروی بزرگ نظامی خواهند آمد، اولی ماه ها عذاب را بر مردم تحمیل خواهد کرد و دومی یک سوم از مردم را نابود خواهد ساخت (مکاشفات 9:1-18)، یعنی بیش از 2 میلیارد نفر.

همان طور که فصل های بعدی کتاب نشان می دهد، حوادث وحشتناک دیگری در راه است. سراسر جهان ـ با هر چیز و هر کسی که در آن خواهد بود ـ به شدت تکان خواهد خورد. نوع بشر واقعا در آستانه انقراض است!

متی 24:21-22 به ما می گوید: "... در آن زمان چنان مصیبت عظیمی روی خواهد داد که مانندش از آغاز جهان تاکنون روی نداده، و هرگز نیز روی نخواهد داد. اگر آن روزها کوتاه نمی‌شد، هیچ بشری جان سالم به ‌در نمی‌برد. امّا به‌خاطر برگزیدگان کوتاه خواهد شد." در این زمان، هنگامی که به نظر می رسد که همه امیدواری از دست رفته است، آخرین امید جهان از راه می رسد.

در مکاشفه باب 19 شرح بازگشت عیسی مسیح را می خوانیم: "آن گاه دیدم که درهای آسمان باز است و پیش رویم، هان اسبی سفید در آن جاست، با سواری که امین و برحق می‌نامندش. او به عدل حکم می‌کند و می‌جنگد. چشمانش به آتشِ مشتعل می‌ماند و بر سرش تاج های بسیار است. و نامی دارد بر او نوشته که هیچ‌کس نمی‌داند، جز خودش. ردایی دارد به خونْ آغشته و نامش کلام خدا است. سپاهیان آسمان از پی او می‌آمدند، سوار بر اسبان سفید، و در جامه‌های کتانِ نفیس و سفید و پاکیزه. و شمشیری از دهانش بیرون می‌آید برّان، تا با آن بر قوم ها بتازد. بر آنان با عصای آهنین حکم خواهد راند. چَرخُشتِ شرابِ خشمِ خدای قادر مطلق را زیر پا‌هایش به خروش در‌خواهد آورد. و بر ردا و ران او نوشته است: شاه شاهان و ربِ ‌ارباب (آیات 11-16)."

او نخست رهبری جهانی ملهم از  شیطان را که جهان را به تنگ آورده نابود خواهد کرد و سپس ارتش هایی را که تقریبا مردم را تا سرحدی نابودی برده اند، نابود خواهد ساخت (آیات21 - 17).

بسیاری از مردم معتقدند که بازگشت قدرتمندانه مسیح در آینده و نابودی شیطان پایان داستان است، اما خداوند در مکاشفات نازل شده برای یوحنا این را سناریو نهایی نمی داند. او می نویسد که پس از این اتفاقات مهیب، عیسی پادشاهی خدا در زمین را برای یک هزار سال تأسیس خواهد کرد، و صلح و رفاه را به ارمغان خواهد آورد (مکاشفه 7- 1 : 20).

در عهد عتیق، اشعیا نبی اوضاع زمین در طول سلطنت عیسی مسیح را توصیف می کند. در باب 2 آمده است: "در روزهای آخر، کوهی که خانه خداوند بر آن قرار دارد، بلندترین قله دنیا محسوب خواهد شد و مردم از سرزمین های مختلف به آن جا روانه خواهند شد" (آیه 2).

در پیشگویی کتاب مقدس، کوه ها، اغلب نماد دولت ها است. این به ما می گوید که عیسی مسیح، به عنوان رییس دولت الهی، بیش از تمام دولت ها در سراسر زمین حکومت خواهد کرد. "آنان خواهند گفت: بیایید به کوه خداوند که خانه خدای اسرائیل بر آن قرار دارد برویم تا او قوانین خود را به ما یاد دهد و ما آن ها را اطاعت کنیم. زیرا خداوند دستورات خود را در اورشلیم صادر می کند.

خداوند به جنگ های بین قوم ها خاتمه خواهد داد و آنان شمشیرهای خود را به گاوآهن و نیزه های خود را به اره تبدیل خواهند کرد. قوم های دنیا دیگر در فکر جنگ با یکدیگر نخواهند بود." (آیات 3-4).

این پیش گویی باید ما را سرشار از امید سازد. بشریت زنده خواهد ماند و در نهایت موفق خواهد شد جهانی پر از صلح و هدفی فراتر از امیال وحشیانه را ببیند!

* وظیفه چیست؟

بنابراین در 2012 چه اتفاقی خواهد افتاد؟ کتاب مقدس به وضوح نشان می دهد که بشریت در سال 2012 یا هر سال دیگر شاهد انقراض نخواهد بود، عیسی مسیح در نهایت ما را نجات خواهد داد. حوادث آخرالزمانی ذکر شده در 2012 به نتیجه نخواهد رسید.

ابتدا بسیاری از رویدادهای دیگر پیشگویی شده در آغاز کتاب مقدس، باید تحقق یابد. شرایط کاملا محقق نشده است، اما در حال نزدیک تر شدن است و قطعا خواهد آمد. در واقع، شواهد زیادی به ما نشان می دهد که ما در آخرین روز های سلطنت انسان تحت امر شیطان به سر می بریم.

خوشبختانه، همانطور که در بالا اشاره شد، کتاب مقدس نشان می دهد که عیسی مسیح بازگشته بشریت را از نابودی نجات می دهد. بین زمان حاضر تا آن زمان می توانید امیدوارانه زندگی کنید و زندگی خود را کنترل کرده و به سوی خالق خود بازگردید.

در مکاشفات یوحنا، خداوند به ما می گوید که دوران فاجعه باری پیش روست، اما این کتاب همچنین به ما می گوید که تغییر منحصر به فرد و کلی جامعه در آینده در راه است. عیسی مسیح باز می گردد، نه به صورت یک نوزاد در انبار، بلکه به عنوان رب الارباب و پادشاه پادشاهان برای استقرار پادشاهی خدا در زمین. او در آینده برای نجات جهان خواهد آمد!

بازگشت وی شروع یک زندگی واقعی و رفاه بدون جنگ، جرم، شیوع بیماری و فقر و ناامیدی است. آن خواهد بود زمانی که همه مردم خالق و قادر متعال را شناخته و در راه او زندگی می کنند. آینده ای فوق العاده در انتظار بشریت است!نگارش در تاریخ چهارشنبه 19 اسفند 1388 توسط میثم کریمی | نظرات ()
درباره وبلاگ

بسم رب الحســــــین
سلام :من میثم از حامیان ولایت در جهت حمایت ازولایت علی ابن ابیطالب(ع) ورسوایی هرچه بیشتر وهابیت و فرقه های نوظهور ورضایت امام زمان اقدام به راه اندازی این وبلاگ کردم
تقدیم به روح بلند شهدا امام شهداو مرزبان ولایت علوی ((علامه سید مرتضی عسگری))

پست الکترونیک
تماس با مدیر
موضوعات
آخرین مطالب
جستجو
آرشیو مطالب
نظر سنجی
اطلاعات وبلاگ حامیان ودلباختگان ولایت درچه سطحی استنویسندگان
پیوند ها
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :


m-emamali.blogfa.com

..............